Futbol

Sabriye Şengül İlk MMA Maçı 30 Saniye Sürdü

Acun Ilıcalı’nın popüler yarışma programı olan Survivor’da bir dönem yarışmacı olan Sabriye Şengül, ilk resmi MMA maçında 30 saniye de rakibine yenik düştü.

Acun Ilıcalı’nın popüler yarışma programı olan Survivor’da bir dönem yarışmacı olarak yer alan Sabriye Şengül, dün gece ilk resmi MMA (Kafes Dövüşü) maçına çıktı.

Sabriye, ilk resmi MMA maçında Denise Kielholtz ile karşılaştı. Sabriye ve Denise arasındaki mücadele raund’un ilk gong sesinden tam 32 saniye sonra Sabriye Şengül aldığı ters bir yumruk darbesiyle yere düştü. Daha sonra Denise’nin altında kalan Sabriye, MMA dünyasında “kimura” olarak bilinen teknik ile nakavt edildi.

Sabriye Şengül İlk MMA Maçı 30 Saniye Sürdü
Sabriye Şengül İlk MMA Maçı 30 Saniye Sürdü

Sabriye Şengül’ün tecrübeli bir MMA dövüşçüsüne karşı ilk maçını alması imkansızdı. Ama, hiç kimse Sabriye’nin ilk resmi maçında 30 saniye süre içinde nakavt olmasını beklemiyordu.

Sosyal medyada bu yaşanan olay sonrası, Sabriye Şengül’ün önünde uzun bir MMA kariyeri var ve daha başarılı olacağı günlerinde olacağı şeklindeki atışmalar konuşuluyor.

SABRİYE ŞENGÜL KİMDİR?

Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzonda doğmuştur. Sabriye, Acun Ilıcalı’nın popüler yarışma programı olan Survivor’da ön plana çıkmış ve tanınmıştır. Sabriye Şengül, ürk Kickboksçu ve Boksördür. Şuanda MMA (Mixed Martial Arts) türkçe karşılığı olarak Karma Dövüş Sanatları olarak bilinen bir organizasyonda mücadele etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı