Magazin

Fatih Terim’den Beklenen Arda Turan Açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Florya’da basın mensuplarının sorularını cevapladı. Arda Turan için de önemli açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın ikinci sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Florya Metin Oktay Tesislerinde Fatih Terim’e, gerçekleşen basın açıklamasında sorular soruldu.

“ONYEKURU’YU SEZON BAŞI İSTEDİK AMA OLMADI”

Galatasaray’ın Monaco’dan kiralık olarak tekrar takıma getirdiği Henry Onyekuru için de görüşlerini paylaşan Fatih Terim, “Henry Onyekuru yabancımız değil. Sezon başı istemiştik ama olmamıştı. Şimdi oldu. Şampiyonluğumuzda önemli katkısı olan, inandığımız, istediğimzi bir oyuncuydu. Sezon başı alamadık veya vermediler diyelim ama şimdi hayırlısıyla bizle başladı. Ataklarda çeşitlilik adına, daha doğrusu atek reperturarımızın genişlemesi, çoğalması adına Onyekuru önemli bir futbolcu.” ifadelerini kullandı.

“SARACCHİ, YETENEKLİ BİR OYUNCU”

Fatih Terim, takıma kiralık olarak transfer edilen Marcelo Saracchi için ise, “Saracchi de takibimizde olan genç, yetenekli bir oyuncu. Bildiğim kadarıyla pazartesi günü gelecek. Hem bugünü, hem yarını planlamaya devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

“BAŞKANIN YERİNDE OLSAM O AÇIKLAMAYI YAPMAZDIM”

Deneyimli teknik adam Arda Turan transferi hakkında da görüşlerini paylaştı. Fatih Terim’e, “Başkan, ‘Arda Turan gündem dışı’ yorum yaptı, siz ne diyeceksiniz?” sorusu soruldu. Terim ise, “Ben, o cümeleyi kullanmazdım. Gündem dışı diyorsunuz ama ben onu kullanmam. Nedenine gelince, bir oyuncu Galatasaray’a hizemt etmişse, giderken para kazandırmışsa, ben o cümleyi kullanmayı imtian ediyorum. Arda için değil başkası için de öyle olur. Başjkanımız öyle demiş ama ben o cümleyi kurmam. Antalyaspor maçından sonra hanginiz sordu bilmiyorum ama ben duygularımız samimi şekilde ifade ettim, kelimeleri özenle seçtim. Aramızda bu kdar şey geçmesine rağmen Fatih Terim ile Arda turan’ın kişiliklerinin durumunun ayrı, futboldaki durumlarının ayrı olduğunu belirttim. Galatasaray’a himzet etmiş kimsey eben bu cümleyi kurmam. Arda, bir gün olssun ‘Galatasaray’a geleyim’ diye bir istekte bulunmadı. Ben de kimseye ‘Ne alın’, ne de ‘Almayın’ dedim. Zaman her şeyin ilacıdır ama bu tespiti de yapmak lazım.” ifadelerini kullandı.

“MBAYE DIAGNE ŞU AN TAKIMA DÖNEMEZ”

Fatih Terim’e yöneltilen “Mbaye Diagne dönecek mi?” sorusuna da, “Diagne’nin kadroda olmadığını dün öğrendik. Galatasaray’ın yabancı sayısı, konumu ve Club Brugge ile mukaveledeki şartlar öyle bir şeyi gerektirmiyor. 2 Şubat son listeyi verme tarihimiz olduğuna göre bu tarihe göre zamanımız var. Başka gelişmeler de olacak. Bu veya buna benzer bir şeyler olursa paylaşacağız.” ifadesini kullandı.

“NZONZİ, TAKIMDAN ÖZÜR DİLEMELİ”

Fatih Terim’e Steven Nzonzi hakkında da sorulan soruya da, “Steven Nzonzi’nin mevcut durumu devam ediyor. Özür dileme haberleri duyuyorum, ben özür bekleyen biri değilim. Arkadaşlarından özür dilesin. 2 Şubat’a kadar her şey olabilir.” şeklinde açıklama yaptı.

Gökay Altan

İstanbul'da yaşıyorum. AslanGazete.com'da editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı