HarikaHarika KızgınKızgın

Mustafa Cengiz’den Arda Turan ve Diagne Açıklaması

Abone ol
Mustafa Cengiz'den Arda Turan ve Diagne Açıklaması
Mustafa Cengiz'den Arda Turan ve Diagne Açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, yayıncı kuruluş beIN Sport kanalında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, transfer döneminde isimlerinden sıkça bahsedilen Mbaye Diagne ve Arda Turan hakkında da önemli açıklamalar yaptı. Mustafa Cengiz açıklamasında, Arda Turan’ın uygun olmadığını düşündüklerini ifade etti. Ayrıca başkan Mustafa Cengiz, stoper transferi ile ilgili şok edecek açıklamada da bulundu.

MUSTAFA CENGİZ, “ARDA BİZE GÖRE UYGUN DEĞİLDİ”

Arda’nın uygun olmadığını ifade eden Başkan Mustafa Cengiz, “Arda Turan, Galatasaray’da futbol oynamış, Galatasaray’a para kazandıran değerli bir kardeşimiz. Biz değerlendirmemiz yaptık ve Arda’nın Galatasaray’a gelmesinin uygun olmadığını düşündük. Arda moralini bozmasın, yoluna devam etsin. Hocamız ile de hiçbir sorun yaşamadık bu konuda! Ayrı görüşlere düştük ve konu kapandı. Birbirimize saygılıyız.” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA CENGİZ: “DİAGNE BİZİ ALDATTI”

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, yayıncı kuruluşa Diagne için, “Diagne’nin maaşını biz ödüyoruz. Club Brugge gecikmiş 1 milyon Euro’yu ödemedi. En büyük rakibimiz Galatasaray, en büyük favori de Galatasaray. Biz çok büyük bir mali zorluğa düşerek Diagne’yi aldık. Anderlecht ile Brugge birbirine girdi. Diagne, Brugge’ü tercih etti ama Brugge bizi çok aldattı. Kendi takım antrenmanına almadılar. Neredeyse ölüme mahkum ettiler. Hem futbolcumuzun parasını ödemiyorsun, hem de olduğu gibi bırakıyorsun. Bu nedenle 15.5 milyon Euro’ya yakın bedeli ödemek durumundasın dedik Brugge’e. Bunu ben Brugge’e yakıştıramadım. Kulüp başkanlarını da tanıyorum, saygı değer bir insan.” ifadelerini kullandı.

STOPER İLE ANLAŞTIK, HANIMI GELMESİNİ İSTEMEMİŞ

Mustafa Cengiz’den stoper için şok edecek bir açıklama geldi. Yayıncı kuruluşa devam ettiği açıklamasında, “Biz, Arda Turan transferinin kendi açımızdan uygun olmadığını gördük. Ayrı görüşlere düştük ve konu kapandı.2 Ocak 2020’de 4 saatlik bir toplantıda bir stoperle anlaşma yapılmıştı. Hanımı istememiş” dedi.