Futbol

Club Brugge’den Mbaye Diagne Açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in Mbaye Diagne için Club Brugge’ü FIFA’ya vermeye hazırlandıklarını açıklaması üzerine Brugge’dan cevap geldi.

Galatasaray Başkan’ı Mustafa Cengiz’in, Belçika ekibi Club Brugge’ün Mbaye Diagne’yi kadro dışı bırakması ve antrenmanlara almaması hakkında şu açıklamada bulunmuştu; “Brugge bizi çok aldattı. Oyuncu Senegal’de. 1 aydır kendi takım antrenmanına almadılar. Neredeyse ölüme mahkum ettiler. FIFA’ya gideceğiz” ifadelerini kullanan Mustafa Cengiz için Club Brugge’dan yanıt geldi.

Belçika basınındaki en büyük gazetelerinden biri olan HLN’nin yayınladığı habere göre Club Brugge yetkililerine Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in iddialarını sordu ve habere göre yöneticiler, “Galatasaray’ın tehditleri bizim dikkatimizi çekmedi” şeklinde bir yanıt verdiği belirtildi.

Club Brugge ise Diagne’ye 31 Ocak’a kadar kulüp araması için izin verdiği öne sürüldü. Ayrıca kulübün açıklamasına göre; Mbaye Diagne’nin geçtiğimiz hafta Brugge’de olmamasının ardından yaptıkları incelemede İstanbul’da olduğunu öğrendikleri kaydedildi.

Haber de Club Brugge, “Galatasaray ile transfer döneminde her gün iletişim halindeydik, bu açıklamalar bizi şaşırttı” ifadesini kullandığı belirtildi.

Öte yandan Diagne’nin Çin’e transferinin gündeme geldiği ancak corona virüsü nedeniyle bu opsiyonun ortadan kalktığı vurgulandı.

Gökay Altan

İstanbul'da yaşıyorum. AslanGazete.com'da editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı