Magazin

Sosyal Medya’daki Erişim Engeli Kaldırıldı!

Dün Suriye’nin kuzeyinde Mehmetçiklerimize yapılan hain saldırının ardından sosyal medyada yaşanan erişim sorunu düzeldi.

Türkiye, dün gece Suriye’nin İdlib kentinden gelen acı haberle sarsıldı. Suriye’deki rejim güçleri tarafından İdlib kırsalında düzenlenen hava saldırısı sonucunda 33 askerimiz şehit olurken, 32 askerimiz de yaralandı. Saldırının duyulmasının ardından özellikle saat 00:00’dan sonra Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformlarına erişim sıkıntısı yaşanmaya başladı.

Yaşanan erişim sıkıntısı saat 17:00’dan itibaeren ortadan kaldırıldı. Ancak bazı kullanıcılar hala Twitter’a erişmek için VPN servislerini kullanmadan erişemediklerini belirtiyorlar.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’taki bağlantı probleminin ise tamamen düzeldiği bildiriliyor.

HAT OPERATÖRLERİ TARAFINDAN HENÜZ RESMİ AÇIKLAMA GELMEDİ

İnternette yaşanan yavaşlamanın nedeni hakkında ne resmi makamlardan ne de internet servis sağlayıcılarından henüz bir açıklama gelmiş değil. Konuya ilişkin yeni gelişmeler yaşandığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

NetBlock.org tarafından aktarılan bilgiye göre dün geceden beri yaşanan sosyal medya erişim sıkıntısı, Türkiye’nin 2016 yılından bu yana yaşadığı en uzun süreli erişim surunuydu ve toplamda 16 saat kadar sürdü.

Gökay Altan

İstanbul'da yaşıyorum. AslanGazete.com'da editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı